+ رونالدو رو بی خیال ، عبود رو بچسب

چند سال پیش یک جک نقل محافل بود. زمانی که رونالدو به عنوان فوروارد ونوک حمله در تیم ملی برزیل بازی میکرد.در بازی فوتبال بین تیم برزیل با یک تیم دسته چندمی همشهری های آبادانی که خود را کمتر از برزیل نمیدانند، وقتی که توپ به پای عبود رسید او شروع به حرکت به سمت دروازه خودی آبادانی ها نمود .در این عین کاظم به جاسم که مواظب رونالدو بود گفت :جاسم رونالدو  رو  بی خیال ، عبود رو بچسب.(که داشت به خودی ها گل میزد)


چندیست که دوستداران کوهستان ومحیط زیست ومنابع طبیعی به انحاء مختلف نگرانی ومراتب اعتراض خود را از احداث جاده ای اعلام نموده اند که متاسفانه توسط تیم کهنه کار بچه های منابع طبیعی استان تهران در دار آباد تهران در حال احداث میباشد.


جاده ای که به قیمت تخریب اراضی سینه کوه جائی که هر کوهنوردی لااقل برای یکبار هم که شده از این منطقه عبور نموده وحساسیت های تخریب ودستکاری در این شیب تند را میداند.ونیازی هم نیست کارشناس باشد .
علت عنوان کردن این جک هم همین اتفاقی بود که در دار آباد افتاد. و علاقمندان منابع طبیعی بایستی دست از جماعت تخریب چی دیگر برداشته وعلی الحساب منابع طبیعی استان تهران را بچسبند که دارد به خودی گل میزند.جماعتی که خود حافظ وقرقبان عرصه های منابع طبیعی هستند.


مخلص کلام:
در این مکان به نوبه خودم وبه پاس گامهائی که بارها با عزیزان دلسوز کوهنورد در این مناطق برداشته ام از دوست وهمکار عزیزم مهندس عبدی نژاد خواهش داریم همانگونه که همیشه در صدد جلب رضایت ارباب رجوع ومتقاضیان بوده اند توجه خاصی به عرایض دوستان کوهنورد به نمایندگی خیل عظیمی از دوستداران طبیعت داشته و دراین وانفسای زمین خواری وتخریب و ویرانی های حادث شده برای سرزمینمان لااقل به دنبال روشهای دیگری برای تامین آب نهال کاریهای دامنه البرز بوده ، چرا که دیدن این جاده در کنار دیگر مستحدثات ساخته شده در دامنه های مشرف به شمال شرق تهران بیش از پیش دل هر دوستدار طبیعت را بدرد میآورد. و فراموش نکنیم که گاهی یک حرکت وصحبت نابخردانه وخالی از نگاه کارشناسی تا ماهها وسالها فکر وذکر وانرژی و وقت یک سازمان یا وزارتخانه را میگیرد تا موفق به خنثی نمودن این اثر مخرب گردد و در این موقعیت زمانی ، انتظار از عزیزان منابع طبیعی بیش از دیگرانی است که طبیعت را با ت دو نقطه مینویسند.

موخره:

در دامنه جنوبی کوههای مشرف به فرحزادی نیز در سمت راست ساخت وسازهای دانشگاه آزاد وحصارک جاده سازی خیلی چشم انداز نازیبائی بجا گذشته که دعوت میکنم از جناب محمدی سری هم به این منطقه بزنند.

نویسنده : مهرداد مسیبی ; ساعت ۱٠:٥٠ ‎ق.ظ ; ۱۳ اردیبهشت ۱۳٩٠
comment نظرات () لینک


عناوین مطالب وبلاگ طبیعت ایران

» ::