+ "دی کاپریو" در سازمان ملل

 

در روز زمین ۱۷۵ کشور جهان، تعهد نامه پاریس درباره تغییرات اقلیمی را در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک امضا کردند. هدف این پیمان ، جلوگیری از گسترش پدیده گازهای گلخانه ای و گرم شدن زمین است و کشورهای امضا کننده این پیمان، بیش از ۹۳ درصد از گازهای گلخانه ای جهان را تولید می کنند.
هدف پیمان پاریس آن است که در ۱۵ سال آینده، دمای کره زمین، کمتر از ۲ درجه سانتی گراد افزایش یابد تا بخشی از صدمات اقتصادی و انسانی محیط زیست مرمت شود.
این نخستین توافق رسمی جهان درباره کاهش تولید گازهای گلخانه ای است و ایران نیز که مقام دهم جهان را در تولید گازهای گلخانه ‌ای دارد، برای کاهش آن تعهد داده است. محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران نیز همراه مقام های بلند پایه ی سایر کشورها پیمان را امضا کرد.
بان کی مون گفت: "امروز کشورهای جهان، گامی تاریخی برداشتند و با امضای خود تعهد بزرگی به آیندگان سپردند.
برخی کودکان لباسهائی پوشیده بودند که روز آن نوشته بود " عهد و پیمان شما، آینده ما".
 لئوناردو دی کاپریو، بازیگر برجسته هالیوود و فرستاده صلح سازمان ملل در امور تغییرات اقلیمی، در جلسه ی دیروز از رهبران کشورها خواست به تعهدات خود با جدیت عمل کنند.
این بازیگر سرشناس هالیوود و فرستاده صلح سازمان ملل در سخنانش گفت "امروز زمان برداشتن گام های جسور و بی سابقه است."

دی کاپریو گفت: «شما می‌توانید تاریخ را بسازید، در غیر این‌صورت تاریخ شما را رسوا می‌کند.»
به گزارش هالیوود ریپورتر، دی‌کاپریو در این سخنرانی سه و نیم دقیقه‌ای اعلام کرد که دولت‌ها و صنایع باید در این مورد اقدام کنند و فقط افراد نیستند که باید چنین کنند.


 

نویسنده : مهرداد مسیبی ; ساعت ٤:٠٩ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٦ اردیبهشت ۱۳٩٥
comment نظرات () لینک


عناوین مطالب وبلاگ طبیعت ایران

» ::