+ وداع با جزیره ای که جزیره ای فکر نمیکرد

پیکر چهره ماندگارمنابع طبیعی کشور دکتر محمد حسین جزیره ای از محوطه سازمان جنگلها ،مراتع وآبخیزداری کشور جهت تدفین در قطعه نام آوران بهشت زهرا تشییع شد.

استاد فقید،اولین رییس سازمان جنگل هاومراتع بعد  از انقلاب اسلامی بود.در این مراسم، جمع کثیری از همکاران و شاگردان ، روسای اسبق سازمان جنگلها و مراتع, برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی, برخی از مسئولین کشوری، اساتید دانشگاه ها  و مراکز تحقیقاتی، نمایندگان سازمان های غیردولتی و تشکلهای مردم نهاد و کارکنان منابع طبیعی صبح امروز دوشنبه هجدهم مردادماه در محل سازمان جنگل ها تکریم شد.
در این مراسم ناصر مقدسی قائم مقام سازمان جنگل ها شعر زیبایی از جنگل را در رسای دکترجزیره ای خواند و سپس دکتر تقی شامخی استاد دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران از ویژگی های برجسته استاد تعریف کرد.

خداکرم جلالی رییس سازمان جنگل ها نیز دکترجزیره ای را انسانی متواضع، گرانقدرو خدمتگزار صادق به منابع طبیعی کشور خواند که همه عمر خود را صرف خدمت به جنگل کرده است.
جلالی افزود: آقای جزیره ای طی 70 سال فعالیت علمی، دانشجویان زیادی را تربیت کرده است که آثار و برکاتش برای همیشه در دنیا و آخرت باقی خواهد ماند.
وی همچنین یادآور شد: در نشستی که با دکتر جزیره ای  داشتیم ایشان  تاکید فراوانی بر موضوع جامع نگری و مشارکت مردم در کنار مدیریت علمی منابع طبیعی  داشته اند.
در ادامه فرزند دکتر جزیره ای پشت تریبون قرار گرفت و گفت: برایم جای خوشحالی است که پدرم را بین همکاران ایشان تشییع می کنیم.
او از همه کسانی که در این مراسم شرکت کرده اند تشکر کرد و از همکاران پدر خواست  راه او را که از سال 1320 آغاز شد، ادامه دهند.
 در این مراسم فرزندان مرحوم دکترجزیره ای به یاد پدر سه اصله نهال در محوطه سازمان جنگل ها غرس کردند تا یادش برای همیشه سبز بماند. 

نویسنده : مهرداد مسیبی ; ساعت ٤:٠٢ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ۱٩ امرداد ۱۳٩٥
comment نظرات () لینک


عناوین مطالب وبلاگ طبیعت ایران

» ::