در جهان همچنان رتبه نخست هستیم

در مطلبی که دوست خوبم بهروز حسنی اینجا گذاشته به تصویری اشاره داشته که رد پای انسان را در کره زمین و آثار فعالیت های انسانی، شهرها، جاده ها، خطوط انتقال انرژی، پروازها و غیره را به تصویر کشانده است.


در آخرین پست بهروز هم این گراف جالب است که بر اساس گزارش اکونومیست، شرکت ملی نفت ایران به عنوان یک شرکت، بیشترین میزان مالکیت ذخایر نفت و گاز را در جهان را دارد.

دست آخر اینکه بر بنیاد گزارشی از UNEP ، ایران در کمپین بیلیونی کاشت درخت، رده آخر را دارد.نگاه کنید:(بیلیون= هزار میلیون =میلیارد)


اگر قرار باشد برای این سه موضوع یک رابطه پیدا کرده ویکی دو خط در باب آن بنویسیم این میشود:
برخی کشورها با وجود منابع سرشار نفتی و ثروت ، رد پائی قوی در دخالتهای انسانی بر زیست کره خود داشته بی آنکه اندکی از این ثروت را برای کشت درختی هزینه نمایند.

  خبرگزاری مهر

/ 1 نظر / 8 بازدید
دوست

راستش خبر را در مهر خواندم. عدد یک بیلیون یا یک میلیارد دیده بودم، اما تا اینجایی که می دانم بیلیارد یک بازی است [وحشتناک][زبان][نیشخند] راستش مهر اشتباه خنده داری کرده بود. در ضمن این کمپین چند بار تمدید شد. ابتدا هدف یک میلیارد (بیلیون) بود، بعد سه میلیارد و بعد هفت میلیارد و حالا هدف 14 میلیاردی را گذاشته است. ترجمه درست نام آن هم "کمپین میلیاردی کاشت درخت" است نه کمپین یک بیلیارد درخت!