مجلس در جنگ با لاس وگاس

طرح ساخت جزیره مصنوعی لاس وگاس در ترکمنستان پس از طرح در روزنامه خراسان وپس از آن در محیط  مجازی و بازدید های درخور توجه، موجب بازخوردی شایسته از سوی برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی شد تا با جمع آوری طومار از بین نمایندگان مجلس، مخالفت خود را با این آسیب احتمالی در حوزه دریای خزر نشان داده ودر اجلاس بعدی سران کشورهای حاشیه دریای خزر در 20 مارس 2012 مراتب مخالفت واعتراض خود را در این خصوص به اعضای این نشست اعلام نمایند.

عواقب وعوارض سوء این ساخت وساز در بستر بزگترین دریاچه جهان بر بنیاد قوانین جاری جهانی ممنوع بوده و هیچ کشوری حق تعرض به آبهای مشترک این دریاچه را نخواهد داشت. بدیهی است مجلس بایستی تمهیداتی را بیندیشد تا هنگام انتخابات دور جدید و شروع بکار مجلس آتی،  خدشه ای به روند رسیدگی به موضوع وجمع آوری مستندات در این خصوص وارد نگردد.


این حرکت نمایندگان از جمله حرکت های پسندیده در حوزه سیاسی ،اجتماعی وزیست محیطی بوده که پشتیبانی همه فعالان این حوزه ها، بالاخص فعالان محیط زیست را بدنبال خواهد داشت.و بهتر آنکه این حرکتهای مردم پسند در طول ایام تصدی نمایندگان مشاهده میشد؛ بخصوص وقتی که خاک کشاورزی ، معدنی و لاشه سنگ سالهاست به آنسوی آبهای خلیج فارس بصورت رسمی وغیر رسمی صادر میگردد. تا موجبات ساخت مجموعه جزایر و توسعه کشاورزی در خاکهای قلیائی شیخ نشینان همسایه را فراهم نماید.

/ 4 نظر / 11 بازدید
نيك نام

اين روزها بيش از قبل بايد دقت كرد كه ديگران چه خطاهاي انجام ميدهند چه داخل چه خارج از كشور

محمد رضا

چرا وقتي سپاه خاك صادر ميكرد كسي نبود جلوي آنرا بگيرد؟؟؟؟؟؟

شهرام

بازخوردی شایسته از سوی برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی شد؟؟؟ مطمئن باشید بخاطر مملکت و محیط زیست اینگونه اقدام نمیکنند. اینا در تلاشند شاید بتوانند جریمه ای از ترکمنستان بگیرند و مساله ی مادی براشون از همه چیز مهمتره... متاسفم هنوز هستند کسانی که به این مجلس و حکومت اسلامی اعتماد دارند اللخصوص در بحث محیط زیست

حس سبز

سلام دوست من.وب زیبا و جالبی داری.اگه مایل به تبادل لینک بودی منو بی خبر نذار.مرسی. "دوستدار تو حس سبز"