رابطه فوتبال با طبیعت ایران

 در برنامه نود این هفته رخدادهای ورزش فوتبال لیگ برتر در سال جدید به بوته نقد و بررسی گذاشته شد. نکته قابل تامل در این برنامه فوتبال تراکتور سازی در شهر مشهد در مقابل تیم ابومسلم بود. به نحوی که تیم تراکتور در دقیقه 64 بازی پس از اعلام پنالتی از سوی سعید بخشی زاده داور میدان به نفع ابومسلم،  زمین بازی را بنابه توصیه مدیرعامل آن ترک نمود.

کار و کاسبی تارنمای بنده رابطه ای با فوتبال ندارد ولی با  تعصبات ملی رابطه مستقیم دارد. مطلب مهم در مواجهه با این موضوع ارق ملی و اعتبار جماعت ترک زبان این مرز و بوم و نحوه مدیریت در مواقع بحرانی است. چیزی که ما در ستاد بحران وزارت کشور به آن خیلی نیاز خواهیم داشت. بنده با ذیحق بودن یا پنالت بودن و یا نبودن، حق داشتن یا نداشتن آقای شفق مدیرعامل تراکتورسازی کاری ندارم. ولی مطلب مهم این است که وقتی در یک وضعیت حساس قرار می گیریم یاد بگیریم با آرامش بحران بوجود آمده را مدیریت کنیم. آقای  شفق اول خواستند ماجرا را گردن تماشاچیان تراکتورسازی بیندازند و بعد هم گفتند تصمیم احساسی  گرفته شده است. البته این مطالب با بحث مسعود عنایت رئیس کمیته داوران خنثی شد و عنوان شد احساسی شدن ماجرا مال کمتر از دو سه دقیقه است نه ده دقیقه.
مردم محترم آذربایجان که بخش قابل توجهی  از مردم این مرز و بوم بوده در طول 50 سال گذشته یک تیم بنام تراکتورسازی تبریز داشته ودارند که جایگاه آن بین مردم تبریز کاملن بر همگان آشکار است. آیا سزاوار است بخاطر اشتباه یک نفر یا چند نفر حرکتی صورت پذیرد که آبروی فوتبال حرفه ای ایران در بین فوتبال قاره کهن و حتی جهان خدشه دار شود وقتی استقلال با سوت زدن مسعود مرادی در سه بازی میبازد که نباید از زمین بیرون رود.
ضمنن اگه این اتفاق توی تبریز  رخ میداد معلوم نبود چه سرنوشتی در انتظار اهالی فوتبال وبالاخص بخشی زاده بود .
حرمت امامزاده با متولی آن است. اگر با چنین حرکتهای محکومی به فکر تیم و باشگاه خود نیستید لااقل به فکر آبروی ایرانی بودن و ترک بودن تیم خودتان باشید. ترکهای اونور مرز در مجاورت ایران تا دیروز ماشین های ترانزیت ما را با سنگ می زدند ولی الان خود را اروپایی دانسته و صاحب تمدن می دانند. هر ایرانی در هر لباس، مقام و مکانی باید یاد بگیرد که وارث حکومت چند هزارساله ای است که تمدنی به بزرگی همه تمدنهای موجود جهان داشته است.
پس یاد بگیریم در مواقع بحرانی ، بحران آفرین نباشیم.اگه دعوای خانوادگی به بیرون خانه سرایت کند میشود رسوائی. پس سعی کنیم آتو دست غیر ایرانی ندهیم.

/ 1 نظر / 14 بازدید

آقا مهرداد ماهم اومديم. خودت كجايي؟