طرحی نو در اندازیم

شهرداری کاشان اعلام کرد با تولد هر نوزاد در کاشان یک نهال میکارد.حسین واعظی رئیس کمیسیون فرهنگیشورای شهر توجه ویژه به توسعه ونگهداری فضای سبز را امری ضروری خواند .

این طرح مرا یاد طرح احداث جاده ابر انداخت که ضابطه مندی جای خود را به بی ضابطه بودن داده و متولی آن نیز حرمت این امامزاده را نگه نداشته است.لذا جهت قانونمند کردن موضوع تخریب درختان منحصر به فرد جنگل ابر پیشنهاد میگرددطرحی جهت این تخریب تهیه گردد و روسای سازمانهای دخیل نیز زیر آنرا امضا کنند.و آن هم این که: با مرگ هر ایرانی درختی از جا کنده شود.در این صورت توازن بین درختان ومرگ ومیر وزاد وولد نیز برقرار خواهد شد.چرا که همانگونه که کمبود فضای سبز مشکل آفرین است زیادی آن با توجه به رشد جمعیت و تکثر درختان قطعا مشکل سازتر خواهد شد.البته در این طرح کارشناسان و فعالان منابع طبیعی ومحیط زیست را هم جزو مردگان به حساب آورید .چرا که بود ونبودشان خیلی توفیری ندارد.چرا که اگر داشت این نمیشد!!

/ 5 نظر / 42 بازدید
کوشان مهران

جناب آقای مهرداد مسیبی در یکی از شهرهای ایالت آریزونا مقامات شهرداری طرحی در این زیستبوم خشک پیاده نموده اند که در آرامگاه ها و فضای سبز شهری بویژه در جاده ها و حاشیه شهر از گونه های بومی بویژه نوعی گز بومی آمریکای شمالی بجای چمن کاری و کاشت نخل استفاده نموده تا هر چه بیشتر در مصرف آب رفه جویی شود و این در حالی است که در غرب آمریکا بحث پالایش آب و استفاده مجدد بسیار جدی بوده و حتی با طراحی کارآمد میزان آب سیفون سرویس بهداشتی کاهش یافته است. باید به آریزونا رفت همین و بس

تنها

ما زنده به آنیم که آرام نگیریم

اشرف

سلام . وب زیبایی دارید که قالب آن هم حال وهوای طبیعت را دارد. مستحضرید که مدتهاست موضوع ریز گردها توسط کارشناسان محیط زیست مطرحه و درجریان هستید که اخیرا در نیمه مردادماه به دلیل مشکلات این ریزگردها و عدم توجه متولیان امر موضوع به مجلس نیز گزارش شد. میخواستم پیشنهاد کنم مطلبی هم در مورد اثرات ریزگردها در سلامت شهروندان بنویسید. موفق و موید باشید.

آرش

سلام، عکسهایی از طبیعت شمال غرب ایران با عنوان Iran floristique trip رو میتونین تو این سایت ببینید. موفق باشید.

elyas yazdani

مطالب بسیار جالب بود مخصوصا ان قسمت که گفتید کارشناسان منابع طبیعی و محیط زیست جز مردگان هستند . واقعا لذت بردم مدیران ما را واقعا باید مرده پنداریم