خاطرات عمر رفته

عمدتن افراد مسن جدای از سن وسال، کوله باری از خاطره  هستند که با دیدن آنها به یاد همه آنچه که بر تو گذشته می افتی.پشتوانه های محکمی که وجودشان نعمت است حتی اگر در اجتماع خیلی آفتابی نشوند .البته حکایت عمو حسین با خیلی از پیر مردها فرق میکرد.او مرد روزهای سخت  بود به نحوی که جنگ وماندن درحصرآبادان وداغ فرزند وکوه وسختکوشی او در مصایب ومظلومیتش از او چیز دیگری ساخته بود. چند روز پیش در انتهای هفته خبر بستری شدنش مرا  راهی دیارش کرد. در نیمه راه ملایر شنیدم که او برای همیشه رفت و دیدار ما به قیامت افتاد. او هم حسین بود  وهم مظلوم که ایستاده مرد وهیچ گاه وجودش باری برای دیگران نبود  و با صبرش ناگفته های زیادی را با خود به آن دیار برد. یادت باشد که سلام ما را به پدرو مادرم ومجید برسانی.

 و بدان
به تعداد روزهای جنگ واستقامت در حصر       

                     وخاطرات خوش بریم و معشور و هور  

                                      وبلندای کوههای بلند که فاتحش بودی   

  وبزرگی روحت ومظلومیت نگاهت       

     وبه حجم سوختگی جگرت که در تاب مجید بی تاب بود     

     وهمه روزهای هجران وغربت در جنگ   

 و به اندازه همه خاطره های رفته ، در خاطرمان خواهی ماند.

/ 7 نظر / 170 بازدید

ارزش بودن انسان را همیشه از اندیشه ی یک لحظه نبودن می توان فهمید احسان.م

ali mahrooz

سلام دوستم وبلاگ قشنگي داري فقط رنگ پشت زمينه رو تغيير بدي بهتره راستي به سايت منم سر بزن تمام فيلم هاي روز رو ميتوني توش پيدا کني www.pikshop1.com خوشحال ميشم فعلا باي

مریم مسیبی

سلام خوبین؟ وبلاگتون رو دیدم قشنگه!فامیلیمون هم که یکیه!فکر می کردم تکیم! موفق باشین[گل][گل][گل]

علیرضا

روحشون شاد

محمدرضا

تسلیت مرا بخاطر درگذشت عموی بزرگوار پذیرا باشید.خدایش بیامرزد و به شما سلامتی دهد.

عباس مسیبی

ارزش انسنها به میزان یادی است که از آنها در اذهان می ماند و عمو حسین از آنهایی است که یادش همیشه در فکر ما جاودان است .رفتن برای همه ما هست ولی تاثیری که بر روح و فکر دیگران می گذاریم است که ما را زنده نگه میدارد . خدایش رحمت کند .

هومان خاکپور

هر چند سزاوار و وظیفه بود در مراسمات شرکت می کردم اما باورکنید بخت با من یار نبود و به موقع از این واقعه تاسف آور باخبر نشدم. روحشان شاد ... من را هم در غم خود شریک بدانید.