نفس هائی که به شماره افتاده

این روزها برای فهم اینکه بدانی چه میخوری و در زیر کدام آسمان نفس میکشی و در معرض کدام امواج زندگی میکنی لازم نیست وزیری یا وکیلی یا خبرنگاری یا صاحب یک پنجره کوچک ترا مطلع کند.شاید تا چندی پیش دغدغه ات  اجاره بهای مسکن و حقوق زیر خط فقری بود که کفاف یک لقمه نان شب و دیگر امور زندگیت را نمیداد.اما اکنون داستان از خطوط قرمز نه کمی، بلکه بسیار فراتر رفته است.روی دیگر زندگی آهسته آهسته خودش را به رخت میکشد.فراروی این زندگی نابسامان که سرشار از مشکلات ریز و درشت بوده مرگی تدریجی وخاموش انتظارت را میکشد.برای فهم آلودگی هوا لازم نبود مرتب سرت را با این حرفها گرم کنند که شهر تهران در کمر بند سلسله کوههای البرز محبوس شده است.چرا که حجم آلودگی هوا در هر نقطه ای که بنزین میسوخت مشهود بود .بی آنکه این مناطق همانند تهران در محاصره کوهها قرار گرفته باشند.اما چه سود صدای غیر استاندارد بودن بنزین تولید داخل از حلقومت یا برنیامد یا شنیده نشد.

برای فهم سردرد های گاه و بیگاه ، خستگی مفرط،عصبانیت،افسردگی،سقط جنین و...لازم نیست گزارش یا استفتائی در خصوص عوارض  پارازیت های ضد ماهواره از حلقوم نویسنده ای ،آیت اللهی یا مدیری نگون بخت درآید.بلکه بایستی بدانی جان و روحت در مقابل هجمه های فرهنگی پشیزی ارزش ندارد.

لازم نیست برای افزایش مرگ ومیر انسانها به آمار منتشره مراجعه کنی.بلکه تنها کافیست یک روز گذرت به بهشت زهرا بیافتد تا با دیدن این همه میت یاد آخرالزمان بیفتی.یا در گذر از کوچه وبرزن نگاهی به عکسهای درج شده بر آگهی های ترحیم بیندازی تا برایت مسجل شود این همه جوان ومیانسال صرفا بر اثر تصادف جان خود را ازدست نداده است.

گرانی اقلام خوراکی و برخی نابسامانی ها و عدم نظارت کافی موجب شده تا یا کم فروشی اتفاق بیفتد یا از مواد اولیه ارزان در تهیه وتولید مواد غذائی و لبنی استفاده گردد.جای تعجب است منتظر مینشینی تا این اخبار از رسانه پخش گردد تا تو از خرید یک محصول خاص صرفنظر کنی در حالی که همه آنچه برای رفاه حال خود و خانواده ات ابتیاع میکنی و به خورد آنها میدهی سرشار ازهورمون، کود ، سم ،مواد بی کیفیت، نیترات ومواد نگهدارنده در سوسیس وکالباس و سس و رب و....... است.

شاید اگر برای انجام یک آنژیوگرافی  ساده قلب تا ده سال پیش بیش از نیم ساعت انتظار نمیکشیدی اما اکنون باید روزها منتظر نوبت بمانی.

یک کشاورز به تو توصیه کرد اگر جای تو باشم از این خربزه و خیار تولیدی خودم نمیخورم چرا که سرشار از سم وکود است.واگر از سم وانواع آفت کُش به مقدار زیاد استفاده نشود محصول خراب خواهد شد و کود هم موجب تقویت محصول میشود.

برای اینکه بدانی آبی که مصرف میکنی به مرور در حال کم شدن واتمام است لازم نیست بدانی که  پنج دریاچه کشورخشک شده و ۶۵ درصد از روستاهای یزد و ۳۰۰ روستا در حاشیه دریاچه هامون از ساکنین تخلیه شده و تامین آب 6000 روستا به ‌وسیله تانکرانجام میگردد همینکه آب جیره بندی شود خود به این نکته واقف خواهی شد. 

مخلص کلام اینکه اگر دقت کنی و محصولات ارگانیک مصرف کنی و در محیطی زندگی کنی تا از امواج پارازیت در امان باشی و از هوای تمیزی بهره ببری و در کمال آرامش اعصابی آرام داشته باشی، هیچ تضمینی وجود ندارد که از سقوط هواپیما روی ساختمانی که در آن زندگی میکنی جان سالم بدر ببری .

 

/ 3 نظر / 155 بازدید
کارن

افسوس که میخ آهنی نرود درسنگ بین تهاجم فرهنگی و مرگ تدریجی مردم دومی اصلح تر است

شهروند

جدیداً مسئله پارازیت ها به چی چیه امنیت ملی سپرده شده تا فکری براش بکنند.البته فقط اگه نتیجه بده جای دکل هاشو عوض میکنند.ما خیلی بدبختیم

علی

سلام. من هم لر خرم آباد هستم و عاشق طبیعت ایران و لرستان. وبلاگ ما یک جورهای شبیه است. خوشحال مشم اگر مرا به لینک دوستانتان اضافه کنید. در صورت تمایل شما، لینک شما را اضفاه خواهم کرد به لینک دوستانم در وبلاک من.