یه خبر خوب دارم ویه خبر بد ، اول کدومیک رو بگم؟

خلاصه وقتی ناکام ماند مجدد از دخترش پرسید واون گفت نهار آش رشته داریم .پیرو این تماس یاد پسر خودم افتادم که خیلی وقتا وقتی میآد خونه میگه بابا دو تا خبر دارم یکی خوب ویکی بد . حالا بگو اول کدوم رو بگم که ما هم یکی رو انتخاب میکنیم تا زودتر به جواب برسیم.بد از منظرما یه حادثه غیر منتظره است اما از منظر کودکان یه نمره 19 بجای 20 یا دادن باقالی پلو بجای کوبیده در مدرسه یا یه چیزی شبیه اینهاست .قطعن خبرخوب هم یا مثل آش رشته بالاست یا اینکه فردا داریم میریم سینما.
حال من هم در دو مطلب جداگانه دو خبر میخواستم به شما بدهم یکی خوب ویکی بد  که قبل از اینکه بپرسم کدوم رو اول بگم میرم سر اصل مطلب تا آخر کار بفهمیم خبر خوبه کدوم است وخبر بد کدوم. 

از پاکدشت ورامین به سمت گرمسار که 20 کیلومتر جلو برید به یک دور برگردان خواهید رسید که شما رامجدد به سمت تهران هدایت میکند.یک کیلومتر جلوتر وارد یک جاده فرعی در سمت راست جاده اصلی میشوید. که پس از طی دو سه کیلومتر یکسری اراضی ملی را میبینید که توسط متخلفین شخم شده وبا انتقال آب از رودخانه مجاور آبیاری میشود.تازه متخلف محترم همین اراضی را هم به چند نفر ارجاع داده است.در ادامه راه وبا بالا رفتن ارتفاع وگذر از جاده های پر پیچ وخم وطی 30 کیلومتر راه به گردنه قوچ ومراتع میان بند در ارتفاع 2466 متری میرسی که وضعیت پوشش از پایین خیلی بهتر شده که میشه در زیر دید.


محدوده گردنه قوچ در واقع پایان محدوده استان سمنان وشروع استان تهران است که پس از گردنه چشم انداز قله دماوند هم از اون زیبائی های منحصر به فرد است. به عبارتی از بلندای گردنه قوچ قله دماوند زیباتر بنظر میرسد.


در سر راه هم به یک قوی زیبا رسیدیم که دیدن آن را با شما تقسیم میکنم.باور اینکه این قوی زیبا به صورت طبیعی با تکه ای درخت باقیمانده بر سر خاک واریزه ای ناشی از جاده سازی خلق شده، سخت است.

  


در ادامه راه وسرازیر شدن به شهرستان دماوند عرصه های واگذار شده ومستثنیات بیش از هر چیز حال شما را میگیرد تا به شما حال دهد.
در پایان این مطلب که صرفن نشان دادن چند عکس از محدوده استانهای سمنان وتهران بود.احتمالن با توجه به واگذاریها، تخلف ها ، تجاوز به عرصه های منابع طبیعی وشخم وشیار مراتع متوجه شدید که این کدام خبر بود وکدامیک خبر بعدی است؟

 

/ 1 نظر / 6 بازدید
صادق - گردش در طبيعت ايران

مهردادخان سلام ممنون از محبت شما اميدوارم كه لينكهاي متقابل، بتواند هر دوي ما را در هدفي كه دنبال مي‌كنيم ياري كند