سرجنگلبان خنج مدیر کل سازمان شد

محافظ جنگلها و مراتع بخش خنج  ، امروز مدیر کل دفتر حفاظت وحمایت منابع طبیعی سازمان جنگل ها ،مراتع وآبخیزداری کشور شد . انتخاب بهمن افراسیابی به مصداق از سربازی به سرداری رسیدن است . او که کار را درکمیته کشاورزی جهاد سازندگی لارستان شروع کرده بود در سال 1369 سرجنگلبان خنج شد . خنج که امروز شهرستان شده در زمان سرجنگلبانی ایشان، یکی از بخشهای شهرستان لارستان بود.
بعد از سرجنگلبانی، معاون جنگلداری لار گردید تا آئین جنگلداری را یاد بگیرد. پس از یکسال جنگلدار شد و 6 سال در این پست باقی ماند. توجه او به منابع طبیعی باعث شد تا ریاست اداره فنی مرتع اداره کل منابع طبیعی فارس را در کنار جانشین معاونت فنی بعهده بگیرد . پس از یکسال مدیریت مراتع استان، باز به کرسی جنگلداری شیراز تکیه می زندتا مراتع و جنگلهای شهرستان شیراز رامدیریت کند. در سال 1381  بروز برخی مسائل در اداره کل، ایشان را روانه اداره کل امور عشایر می کند تا معاونت توسعه و عمران آن اداره کل را مدیریت نماید.
بخش فنی سازمان به وجود ایشان احساس نیاز می کند لذا از ایشان می خواهند تا از سرزمین پارس دل کنده و به تهران بیآید . او که دلبسته جنگلها و مراتع کشور است معاون فنی دفتر مرتع سازمان میشود و حدود 7 سال در این پست میماند. در سال  1391 از معاونت دفتر عزل و به عنوان مشاور همین دفتر برگزیده میشود. با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، به عنوان مدیر کل حفاظت وحمایت منابع طبیعی انتخاب گردید.
مهندس بهمن افراسیابی چهارمین تغییر در سازمان جنگلها، مراتع وآبخیزداری کشور پس از روی کار آمدن مهندس خداکرم جلالی میباشد.تا پیش از این مهندس مقدسی به عنوان ریاست شورای عالی جنگل ومرتع، مهندس کیا معاون توسعه مدیریت ومنابع انسانی و مهندس کوچ پیده مدیر کل دفتر برنامه ریزی و بودجه تنها تغییرات سازمان در این مدت بوده است.

برای این عزیز آرزوی توفیق روز افزون داشته و امیدواریم در پست جدید منشا اثرات ماندگاری در حوزه منابع طبیعی کشور بخصوص حفاظت از این عرصه ها باشند.

وبلاگ "روزگار من" خاطرات بهمن افراسیابی است.

/ 7 نظر / 182 بازدید
محمدی

درود بر مهندس و انتخاب شایسته اش

شاهرخ جباری

با سلام لطفا برای امروز - چهارشنبه- و انتصاب معاون جنگل هم مطلبی بنویسید

مهرداد

مهندس جباری عزیز امروز درگیر همایش سراسری معاونین فنی و روسای مرتع بودم.و گرفتار مجری گری همایش .اما با ضیق وقت نوشتم.ممنون

دامدار

يك نفر ديگر هم به مردمي آزاري اضافه شد

دامدار

بله من هم قبول دارم اما نه به آزار و اذيت دامدار و كشاورز بيچاره كه روزي خود را از اين راه به دست مي آورد.

نادر

درود

دوست دار طبیعت

درود بر تو وافراسیابی