میان ماه من تا ماه گردون-تفاوت از زمین تا آسمان است

دیمزار نمونه های جدیدی از این گونه کشت های درختی در دیمزارها ومراتع رویت شد که نباید آنرا با باغ شهر اشتباه گرفت که در پستی جداگانه به شرح آن خواهم پرداخت. اما اجرای این طرح توسط سازمان جهاد کشاورزی موجب شد تا در همدان حضورن از مهندس سرداری جویای نظرات ایشان شویم که آنچه از زبان مهندس سرداری شنیده شد با آنچه در خبر سبز پرس آمده بود تفاوتی آشکار مشاهده میشد که با توجه به شناختی که از ماجرای جنگل ابر از نامبرده سراغ داشتم چنین اظهاراتی بعید بنظر میرسید چرا که نامبرده انجام هر نوع تغییرات در ماهیت مراتع را منوط به مطالعه واستعداد یابی اراضی دانسته وپیچیدن یک نسخه واحد دراین خصوص را برای همه مراتع مردود وغیر قابل اجرا دانستند .لهذا موضوع پیگیری واین جوابیه مکتوب به بنده داده شد تا جهت تنویر فکر خود والباقی اصحاب وبلاگ خوان ورسانه ودوستان وهمکاران  در این مکان عینن منتشر تا بعدن و به نوبت از سوی سبز پرس هم انتشار یابد:
1. در عنوان خبر جمله "تبدیل تمامی عرصه ها" درج شده که این گفته اینجانب نبوده و به اشتباه عنوان شده است .
در گفتگو با خبرنگار محترم پایگاه مذکور با صراحت تاکید شد که هدف ما ایجاد پوشش گیاهی و فضای سبز براساس استعداد و پتانسیل عرصه است ، چنانچه عرصه قابلیت جنگل داشته باشد ، با توجه به اهمیت و نقش بالای درخت و درختکاری ، جنگلکاری انجام و جائی هم که عرصه قابلیت مرتع داشته باشد گونه های مرتعی کاشته خواهد شد واین به هیچ وجه به معنی تبدیل تمامی عرصه ها نخواهد بود.
2. علی رغم اینکه اینجانب در گفتگو تلفنی با نامبرده ، هیچگونه اظهارنظری درخصوص باغ شهر و ویلاسازی نداشته ام ، متاسفانه آن پایگاه خبری با اختلاط موضوعات توسعه فضای سبز ، جنگلکاری ، مرتعداری و ... با موضوع باغ شهر ، و تفسیر و تعبیر گفته های اینجانب به زعم خود ، نتیجه گرفته که در سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور مخالفتی با ایده ایجاد باغ شهر وجود ندارد و اینجانب هم در مورد استفاده از مرتع برای ایجاد باغ و ویلا مخالفتی ندارم که این بخش از خبر هم کاملاً بی اساس است .
یادآوری می نماید در پاسخ به سئوال آن خبرنگار محترم مبنی بر اینکه نظر شما در خصوص اظهارات رئیس جمهور در مورد باغ شهر چیست ؟ با صراحت اعلام نموده که اینجانب اظهارات ایشان را نه شینده و نه دیده ام لذا نمی توانم اظهارنظر کنم که ایشان در مورد تبدیل مرتع به فضای سبز سئوال کردند و همانطور که اشاره شد توضیحات اینجانب در راستای توسعه فضای سبز و ایجاد پوشش گیاهی براساس استعداد و قابلیت عرصه بوده است .
لذا با توجه به اینکه برداشت و تفسیر خبرنگار محترم مغایر گفته های اینجانب بوده و انعکاس آن به نحو موصوف ، موید نظرات سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشورنبوده و نظرات این سازمان حول محور جامع نگری و براساس اصول فنی و علمی و به دور از هرگونه بخشی نگری است ، خواهشمد است دستور فرمائید آن پایگاه خبری موارد فوق الذکر را برابر مقررات اعلام و یا برای تنویر اذهان مخاطبین محترم ، متن کامل گفتگوی تلفنی انجام شده را درج نماید .


مخلص کلام:
این مطالب نه از سر دفاع از مصاحبه شونده ونه برخورد با مصاحبه کننده بلکه نکاتی است کلیدی که اصحاب رسانه بیشتر بایستی به آن توجه نمایند.در یادداشتی از محمد درویش در یکی از کامنت ها به دوستان وجماعت محدود وبلاگ نویس که بدنبال تخریب یکدیگر یا مدیران وکارشناسان همسو بودند آورده شد که لااقل ما چند نفر در محیط مجازی و کاری همدیگر را "ننوازیم" .کاش خبرنگاران  قبل از طرح سوال مطمئن شوند که مصاحبه شونده لااقل از ماهیت خبر مطلع بوده وآنگاه نظر ایشان پرسیده شود تا چنین شبهاتی حداقل برای شخص من که مدت کوتاهی است با ایشان آشنا شده ام ایجاد نگردد.

ضمنن با ضمیری پاک بدنبال شناخت افراد ونیز دیدگاههای آنها باشیم واگر با زمینه قبلی به قضاوت بنشینیم نتیجه ای دور حاصل خواهد شد.او تنها کسی بود که در زمان مدیریت دفتر حفاظت سازمان جنگلها ومراتع بر سر موضوع جنگل ابر محکم ماند تا نشان دهد هنوز کارشناس مدیر هم داریم.

زلال که باشی آسمان در تو پیداست
علی ایحال اگر دنبال بحث باغ شهر هستیم که فرمایشات مقام معظم رهبری در سال قبل وپس از بیانات رئیس جمهور  فصل الخطاب بود وبحثی را باز نخواهد گذاشت تا نگران آن باشیم. 

 

/ 10 نظر / 5 بازدید
تنها

این ماهیت خبرنگارهاست که هر چه خود برداشت میکنند به رشته تحریر در میآورند.

بهروز

قطعاٌ نوار مکالمه موجود است وسبز پرس میتواند آنرا منعکس کند

هومان خاکپور

متن مصاحبه منتشر شده توسط سبزپرس که حقیقتا" حیرت انگیز و نگران کننده بود ... انشا’الله دوستان سبزپرس با بازشنوی نوار مکالمه بتوانند عین نظرات مقام متولی مراتع کشور را منتشر کنند. درود مهردادخان

منصور

سلام.چرا باید مردم را عادت داد,که چیزهای کوچک را نبینند.مگر گیاهان کوتاه زیبایی ندارند.جایی که کویر ایران هم دیدنی هست مراتع نباید دیده بشه.درخت کاری حرم تا حرم تهران را یادتون هست که چقدر هزینه شد.شور ها درمنه ها و"سیاه ّپرده "دیدن نداشت؟مگر رطوبت کافی برای درخت هست.اینها یک طرف.مگه مردم اگر یک روز بخواهند اطراف تهران یک پیاده روی بکنند نباید با یک ساعت فاصله به جای مناسب برسند؟دریای مازندران الان برای دیدن دریا جا داره.(اگر بعضی ها به وجود لب دریا اعتراض نکنند!)

رهگذر

ببخشید شما چه کار با تشکیلات مردم داری. مگه واسطه تشکیلات مردمی. بذار مردم خودشون مراقب تشکیلاتشون باشند.

رهگذر

مهنننننندس چرا تشکیلاتی برخورد می کنی؟ معنی سنگ به سینه زدن هم از سر تا پای پست شما معلومه. ببخشید شما فقط نگران خودتون و خودتون هستید.

محمد ابراهیم

مهرداد جان اين رفيق ما از تشكيلات خاطره بدي داره و گير داده . بهتر بود شما از كلمه ديگري مثل سبز پرس يا گروهك يا اداره يا خبرگزاري يا هر چيز ديگري استفاده ميكردي تا اينقدر ذهن ايشان درگير مسائل اينچنيني نشود.

یک دوست

مجيد دلبندم اين تشكيلات با اون تشكيلات فرق ميكنه

فاطر

آقا مهرداد فکر نمی کنید ای کاش مدیرتون هم مهر سکوت را می شکست و در دفاع از دیدگاهش حرفی می زد . حرکتی می کرد

برنیان مسیبی

واقعا جالب بود[نیشخند][بازنده]