کورش ، نیامده رفت

نوشتن از او شاید در این روزگار غریب که خیلی وقتها آدم خودش را از هم از یاد می برد کار سختی باشد. متانت، آرامش، صداقت بارزترین خصوصیاتی بود که می توانستی در همه حال در وجودش رویت کنی خاطرات خوابگاه یک اطاق 418 هیچگاه فراموش نخواهد شد. آنجا که به کنسول ملایر نام گرفته بود و تو چه شبها و روزهای خوب و بدی را در آنجا به سر رساندی و از کنار خیلی کم لطفی های ما گذشتی. یاد آوری خاطرات با تو بودن سخت است اما اذهان همیشه سرشار از لحظات باتو بودن است. خیلی وقت ها سکوت پاسخی محکم به آنچه بود که بر آن باور نداشتی و منتقدش بودی. گروه شیلات و محیط زیست دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران و کلاسهای ساختمان قدیم دانشکده همیشه روزهای باتو بودن را فراموش نخواهد کرد. روزهای با تو بودن در آن سالها همه آن چیزی بود که از جوانی بیاد دارم و همیشه دوست می دارم همه آنچه را که مرا به یاد آن روزها می اندازد و پیوند دهنده اکنون با گذشته می باشند.
یادت هست روزیکه پایان نامه  من تمام شد در صفحه اول از تو تشکر کردم ونوشتم :از دوستانی که بنوعی مرا در تهیه این پایان نامه کمک نمودند تشکر می کنم و سوال کردی که نقش ما در پایان نامه ات چه بوده که تشکر کردی؟ گفتم همین که مرا تحمل و به دوستان چای دادید میشود کمک  و این موضوع تا مدتها سوژه ای بود برای خندیدن .
باغ بوتانیک دانشکده ، گلخانه دانشکده با پوتوس ها،برگ انجیلی و بابا آدمها ،موزه حشره شناسی، جنگل سرو سیمین وتیم منتخب دانشکده وجای جای دانشکده منابع طبیعی و کشاورزی کرج یادآور روزهای باتو بودن است.


نامش کوروش حسن بود اما کورش صدایش میکردیم  وفامیلش فرخ اردبیلی اما  اهل ملایر. او در ٢۵ خرداد ماه سال48در شهر ملایر به دنیا آمد و کلیه مقاطع تحصیلی را در ملایر گذراند و در سال 67 در رشته شیلات و محیط زیست دانشگاه تهران پذیرفته و در سال 71 فارغ التحصیل و به خدمت سربازی رفت پس از خدمت در ساختمان مرکزی وزارت جهادسازندگی خیابان طالقانی در واحد طرح و برنامه مشغول بکار گردید. او در سال ٨۴ مبتلابه کانسر لوزالمعده شد که پس از 6 ماه مقابله با آن طاقت نیاورد ودر روز ٢۶خرداد دعوت حق را لبیک گفت و همسر و یگانه فرزند خود که یادگار روزهای بستری بودن او در بیمارستان بود را تنها گذاشت و رفت. واین نوشتار چیزی از همه آن روزها که با تو بودیم ، نبوده ونخواهد بود.
کورش حسن فرخ اردبیلی همیشه ودر همه حال در دلهای ما جا داری .بدرود
سفرت بخیر اما،  تو ودوستی خدا را  چو از این کویر وحشت به سلامتی گذشتی به شکوفه ها به باران برسان سلام ما را

/ 4 نظر / 10 بازدید
ویکتوریا

یاد و خاطره کوروش تا ابد در همه جا و در همه حال با ماست یاد اون روزهایی که هنوز مجرد بود و هر بار به خونش میرفتیم باید خودم براش آشپزی می کردم و وقتی بهش اعتراض می کردم که تو دیگه کی می خوای زن بگیری با لبخند متین و آرام همیشگیش جوابمو می داد یاد اونروز روز ارائه پایان نامه فارغ التحصیلیت که با داریوشو .... از کرج به خونش تو رسالت رفتیم حتی یاد اونروزای آخر که بهم قول داده بود هر وقت بچش بدنیا اومد هر زمان که بود حتمن بهم خبر بده و مثل همیشه با حال خرابش اما خوش قول بهم خبر داد یاد اونروزا تو خونه ی عظیمیه کرج و اون شب اولی که کفشای هممونو دزد برد و صبح هیچکدوم نمی دونستیم که باید چچوری خودمونو به دانشگاه برسونیم و یاد خیلی چیزای دیگه توی این دنیا و دست بی انصاف سرنوشت که چقدر زود این گل رو از شاخه چید و اونو با همه خاطراتش از ما جدا کرد همیشه اینو میگم و بهش اعتقاد دارم که اگه تمام دوستیهای دنیا رو یه جا جمع کنن کوروش دوستی که نه برادری رو در حق ما تمام کرد روحش شاد و یادش گرامی باد

حسین عبیری گلپایگانی

هو الباقی این جهان برای ماندن نیست و قرار نیست همه یک جور از دنیا بروند ولی انسان وقتی در جوانی از دنیا می رود همه برایش خیلی ناراحت می شوند چون کامی از دنیا نمی بیند و قرار بود مرحوم کوروش بچه اش را بزرگ کند و در سن کهولت برود امیدوارم خداوند به خانواده اش صبر و بردباری بدهد تا به تواند با این غم بزرگ کنار بیایند.

هومان خاکپور

با دیدن عکس تیم دانشکده به اون روزهای خوش رفتم اما با دلی غمگین و چشمانی خیس، بعد از فارغ التحصیلی از او بی خبر بودم و از این خبر تاثربرانگیز به شدت غمگین شدم. برای همسر و خانواده اش صبر و تحمل و برای فرزند دلبندش - محمد حسین عزیز - سلامتی آرزو دارم. یادش گرامی دوست هم دانشگاهی

اندیشه گمشده

سلام.یا د و خاطرش گرامی.حیف بود! امیدوارم هیچ وقت فراوش نشه موفق باشید.به شکوفه ها به باران برساند سلام ما را.....